Rehberlik

Matematik Dersine Nasıl Çalışılır?

Matematik biliyorsunuz ki hayatın temeli. Her şey artık matematik olmuş durumda. Yolda gördüğünüz her şey matematik sayesinde oluşmuş örneğin; Yollar, Köprüler gibi.

Ayrıca öğrenci arkadaşların bazılarının matematik rüyalarına girer zor olarak görürler halbuki zor değildir. Zorlandıklarını sanırlar ancak yanılırlar çünkü çalışma şekilleri yanlıştır. Verimli ders çalışma ile ilgili makalelerimizi sitemizde biraz araştırma yaparak bulabilirsiniz. Şimdi matematik dersine nasıl çalışacaksınız biraz bu konu üzerinde duralım.

Matematik Dersine Nasıl Çalışılır?

Matematik dersini çalışırken ezberlemeyin. Bazı formülleri vs. ezberleyeceksiniz ama konunun mantığını ezberlemeyin. Soru şeklini bir değiştirirler soruyla bakışırsınız. O yüzden bol bol soru çözün, tekrar edin. Matematik acımasız bir derstir. Kendinizi sürekli geliştirmelisiniz. Aksi takdirde unutursunuz. Maalesef unutmamak için bol bol soru çözmenin ve tekrar etmeniz gerekmekte. Ayrıca öğretmencilikte oynayabilirsiniz. Tanıdık bir arkadaşınız varsa onunla beraber konuya çalışabilir.

Konuları birbirinize anlatabilirsiniz bu sizler için çok faydalı olur. Yapamadığınız sorular varsa mutlaka hocalarınıza bekletmeden sorun, matematikle şaka olmaz bunu bilin arkadaşlar. Kendinize program yapın, programlı çalışırsanız her şey daha düzenli olur. Matematik not alınarak çalışılan bir ders değildir. Not alırsın formülleri vs. ama önemli olan sayısal zeka. Bunun için eski matematik konularınızdaki eksikleri mümkün olduğunca hızlı bir biçimde kapatın. Bugün hala görüyoruz ki basit bir soruda öğrenci işlem hatasından dolayı soruyu kaybediyor.

Bol bol tekrar, bol bol test sizi başarıya ulaştıracaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu