Rehberlik

Hemşire Olmak İçin Neler Yapılmalı?

Hemşirelik zor bir meslektir. Hele de hastane ortamında kısacası sağlık ortamında insanlarla ilgilenmek oldukça zordur. Yeri gelecek kan alacaksınız, yeri gelecek tansiyon ölçeceksiniz, yeri gelecek nöbet tutacaksınız. Hayatınızdan bir çok fedakarlık yapmanızı gerektirecek bir meslek dalıdır hemşirelik. Sitemizde Doktor Olmak, mühendis olmak gibi makaleler yayımladık ancak hemşirelik konusuna değinmemiştik. Bu konuda Sizlere;

Hemşire Olmak İçin Neler Yapılmalı?

Hemşirelik Taban Puanları
Hemşirelik Nedir?
Nasıl Hemşire Olunur?
Hemşirelik Güzel bir Meslek Midir?

gibi konuları ele alacağız. Yararlı Olması Dileklerimizle.

Nasıl Hemşire Olunur?

Hemşire olabilmeniz için üstün yeteneklerinizin olmasına gerek yok. 2 şekilde hemşire olma şansınız var.

  1. Liseyi bitirerek ve üniversite sınavına girerek çeşitli (özel,devlet) üniversitelerin hemşirelik fakültelerine(4 yıllık) kayıt yaptırabilirsiniz. Burada çeşitli stajlarla vs. deneniyorsunuz ve Bu şekilde burayı okuyarak birde Lisans sınavına girerek Hemşire olma şansınız var.
  2. Ortaokul’u bitirince hepinizin bildiği gibi Lise dönemi başlıyor. Lise olarak Sağlık Meslek Lisesini seçerseniz (uygun bölümde)bu şekilde de hemşirelik için uygun adımı atabilirsiniz. Yalnız eğer yaşınızdan dolayı bu liseye gidemiyorsanız ya da puanınız tutmuyorsa 1.madde size daha uygun olur.

Hemşirelik Mesleği Zor mudur?

Her mesleğin kendine göre zorlukları mutlaka vardır. Hemşirelik mesleği de zorlukları içinde barındıran bir meslektir. Kan görmeye dayanamıyorsanız biraz zorlanabilirsiniz. Nöbet durumları vs. gibi şeyler var. Ancak hastane ortamlarında çalışmaktan hoşlanıyorsanız bu meslek size göre olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu