Staj Raporları

Bir Öğrencinin İncelenmesi (Staj Raporu)

ETKİNLİK: Bir Öğrencinin İncelenmesi

UYGULAMA TARİHİ: 22.11.2018

UYGULAMA OKULU: Y.A.S.U Anadolu Lisesi

UYGULAMA DERSİ: Tarih

UYGULAMA SINIF: 10 / B

ÖĞRENCİ SAYISI: 32

DANIŞMAN: Hümmet Mavuş

ÖĞRETMEN ADAYI: İbrahim VAS

Raporun İçeriği

İncelediğim öğrenci 10 / B sınıfından Mustafa idi. Dersleri saat 10:10 ‘ da başladı. Dersleri Tarihti. Yerine oturdu, ilgili ders kitabını çıkardı. Yanındaki arkadaşı ile konuştu, etrafındaki arkadaşlar ile şakalaştı. Daha sonra ders kitabını açarak sayfaları karıştırdı ve bir sayfa da durarak okumaya başladı. Öğretmen sınıfa geldi ve öğretmenini pür dikkat dinlemeye başladı. Öğretmeni en son işlediği konu hakkında soru sorduğunda rahatlıkla hepsini cevapladı ama o günkü ders hakkında pek fazla bilgiye sahip değildi.

Öğretmeninin sorduğu soruları cevaplıyordu ama konuya hakim değildi. Sınıfta öğretmen ders anlatırken o hep arkadaşları ile konuşuyordu.  Öğretmeni birkaç defa uyardı ama hala konuşmaya devam etti. Öğretmeninin verdiği ödevi yapmıştı. Öğretmeni soru sorduğunda cevaplarken çok fazla heyecanlanıyordu. Dersi dinlerken kendi kendine mırıldanarak kitabının bir köşesine not alıyordu.

Teneffüs zili çaldı ve sınıfta oturdu. Yanına giderek Mustafa ile sohbet ettim. Sözel dersleri çok sevdiğini ama sayısal dersleri pek fazla sevmediğini söyledi. Teneffüs aralarında dışarı çıkmayı sevmediğini dışarı çıktığında ise dikkatinin dağıldığını derse adapte olamadığını dile getirdi. Okuldan eve gittiğinde derslerini tekrar ettiğini ama derse hazırlıklı gelmeyi ihmal ettiğini söyledi. Mustafa’ya hangi mesleği yapmak istiyorsun diye sorduğumda ise Coğrafya öğretmeni olmak istediğini söyledi. Ders zili çaldı ve yerine geçti. Gözlemlediğim kadarıyla Mustafa, heyecanlı bir çocuk, kafasındaki bilgileri dışarı aktaramıyor bu sorunun çözümlenmesi için bir rehberlik öğretmeni ile çözüleceğini düşünüyorum.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu