KPSSRehberlik

Kpss’ye Kimler Hazırlanmalı ?

KPSS Kimler Hazırlanmalı

Kpss süreci, minimum 10 aylık maksimumu kişiye bağlı olarak değişebilen bir süreyi kapsar. Hayatındaki bazı şeylerden vazgeçmeni bekler, anlayacağın öncelik olmak ister. KPSS Kimler Hazırlanmalı.

Bu sürece hazır olmak ise istemekle başlar. Düşünelim öyleyse;

  • Neden bu sınava girmek aklıma geldi ?
  • Sonucunda ne elde etmek istiyorum ?
  • Elde edecek olduğum şey bana ne vaadediyor ?

Soruları yanıtladıysan ve yanıtlarını geçerli buluyorsan Kpss sürecine Hoşgeldin Sevgili Rakip.

Senin duygularını anlayan, seninle benzer şeyleri yaşayan ve kendin gibi binlerce insan göreceksin burada.
Hepimizin bazı ortak özellikleri var. Sabahları gün doğarken kalkarız mesela, bazılarımız geceleri uyumak bilmez. Tüm paramız soru bankası ve denemelere gider, evin internet kotası da konu anlatımları izlerken tükenir.
Bilirsin, arkadaş toplantılarına katılamayız biz, ama seneye yapacağın tatilin ve aktivitelerin hayali seni ayakta tutar. En güzeli ise şudur, kazanacağın paranın hayali bu hayal biraz kısa sürer çünkü hayalin yarısında bitiverir o parada.

Biliyorum şu an çoktan başladın bu sürece, okuduklarını ve dahasını bir kaç aydır yaşıyorsun. Belkide ben yanılıyorum, bu yazıyı okuduktan sonra başlayacaksın. Her iki durumda da geç kalmış değilsin.

Senin azminin ve potansiyelinin sınırı olmadığını unutma. Her an kendine bu sürecin senin seçimin olduğunu hatırlat. Gücünü yüksek tutacak ve tazeleyecek olan sır burada yatıyor, insanlar eğer içinde bulundukları durumun kendi kararları olduğunu ve kontrolün ellerinde olduğunu hissederlerse bundan çok çabuk vazgeçemezler. Bizim ilacımız da budur, yorulmayan, mızmızlanmayan, küçük molaların bizi tatmin ettiği bir kişi olmak.
Enerjin bol olsun sevgili KPSS adayı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu