Rehberlik

Matematik Dersi İçin Youtube Kanalları

Merhaba değerli arkadaşlar bugün sizlere üniversiteye hazırlıkta çok yardımcı olan, bir konuyu ele aldık; Matematik Dersi İçin Youtube Kanalları. Her ders için ilgili olduğu kanalı da makalemizde yer vermeyi ihmal etmedik. Ders ders iyi olan YouTube kanalını inceledik. Bir çoğumuz anlamadıkları veya bilmedikleri bir konuyu öğrenmek için youtube izlemeye ihtiyaç duymuştur. Peki bilinen kanallar hangileridir. Hangi kanallar daha iyidir. Bu soruyu öğrenmek için makalenin devamını okuyun.

Matematik Dersi İçin Youtube Kanalları şunlardır;

Matematik Dersi  YouTube Kanalları

Matematik Dersi YouTube Kanalları: Matematik bir çoğumuzun korkulu rüyasıdır. Bu matematiği halletmek için youtube de video izlemeyen kesinlikle yoktur. Tabii olarak video izlenmelidir. Çünkü matematik kolay bir ders değil, imkansız bir ders de değildir.

Hocalara Geldik:  Kanal öncelikli olarak öğrencilere ücretsiz, videolar sunan bir kanaldır. Konu anlatım, soru çözüm, rehberlik, vb. konulardaki ücretsiz videoların yanı sıra; internet sitesi ile videoları destekleyen dijital içerikler ve yine videolarla birlikte çalışılabilecek kitaplar, denemeler ve farklı yayınlar paylaşır. Hocalara Geldik kanalı, videolar ve sosyal medyası ile öğrencilere kılavuzluk etmeye çalışır. Öğrencilerin okul ve sınav süreçlerinde kendileri için en doğru kararı verebilmelerine katkı sağlayacak canlı yayınlar, videolar, tanıtımlar ve işbirlikleriyle her zaman yanındadır. Kanal Lise 9,10,11 ve Üniversiteye hazırlık aşamasında olan öğrencilere hizmet vermektedir. Kanalın sloganı ise ÖĞRENMEK İÇİN, HOCALARA GELİN. olmuştur.

Matematik Dersi İçin YouTube Kanalları

Şenol Hoca: Şenol hoca gerçek bir kişidir. Hocamızın faaliyeti matematiği öğrencilerine kolay ve anlaşılır bir şekilde anlatmaya çalışmasıdır. Matematiği sevdirici, çekici hale getiren bir kişiliği vardır. Yaptığı pratik formüllerle matematiği işlevsel hale getirmiştir. Hocamız ayrıca kitap satışı yapmakta ve yayınlar sunmaktadır.

Şifreli Matematik: Matematiği pratik yollarla öğrenmeyi savunan kanal, yeni atanan bir hocamız tarafından kurulmuştur. Kanal Tyt, yks, kpss, dgs, ales, öabt, tüm sınavlar Lise, 9.sınıf, 10.sınıf, 11.sınıf, 12.sınıf Ortaokul, 5.sınıf, 6.sınıf, 7.sınıf, 8.sınıf konularını anlatmaktadır. Matematik sevdalısı hocamız, matematik dersini en kolay şekilde anlatmaktadır. Kısa sürede büyük bir topluluk tarafından izlenmektedir.

Tonguç Akademi: Sıkıcı derslerden arındırılmış, şakalı bir şekilde ders işleyen kanaldır. Tonguç adı verilen komik karakter, eşliğinde ders işleyen bir kanaldır. Dersler gerçekten de sıkıcı değildir. Tonguç sayesinde arada gülerek ders işleyebilirsiniz. Kanal diğer kanallar gibi lise ve üniversiteye hazırlıkta ki öğrencilere yardımcı olmaktadır.

Farklı Ders: İsminden anlaşılacağı üzeri klasik ders anlatım türlerini reddeden bir kanaldır. Kanal da dersleri anlatan sizden biri yani öğrencidir. Kanal samimi bir şekilde ders anlattığı idda etmektedir. Kanal 9. 10. 11. 12. SINIF , TYT, YKS, ALES, DGS, KPSS, Lise konuları anlatmakta işlemektedir.

Ekol Hoca: Hocamız Konu Anlatımları, Soru Çözümleri, Çıkmış Sorular, Çalışma Kitapları, Özel Sorular ve Stratejileri ile öğrencilerine destek olmaktadır. Hocamızın kendi sitesinde sırasıyla konuları işlediği görülmüştür. Hocamız yine lise, KPSS gibi üniversiteye hazırlıkta yardımcı yayınlar yapmaktadır.

MatAkademi: Öğrencilerden asla ücret talep etmeyen kanal ücretsiz bir şekilde hizmet vermektedir. Okullarda ve dershanelerde ki gibi ders süreleri vardır. Yani 30-40 dk ders işlerler. Matematik konu anlatımlar ve çıkmış sorular üzerinde ağırlık vermiş bir kanaldır.

Ceyhun Hoca (Özel Öğrenci): Özel öğrenci internet sitesinin kanalıdır. Kanal matematik konu anlatımları yayınlamaktadır. Diğer kanallara göre biraz amatör bir youtube kanalıdır.

Rehber Matematik: Özellikle meb müfredatına ağırlık veren kanal, meb kazanım testlerine yoğunlaşmıştır. Kanal lise ve üniversiteye hazırlıkta sınavlara yardımcı bir kanaldır. Kazanım ve Kavrama testleri yayınlamakta, çözmektedir.

Matematik Dersi İçin Youtube Kanallarını inceledik. TYT ve YKS Sınavlarına çalışmada yardımcı olacak, youtube kanallarını yorumlayarak tanıttık, umarım beğenmiş sinizdir. Ayrıca bu kanallardan çoğu lise 9,10,11. sınıf konularını da anlatmaktadır. İyi çalışmalar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Çöz öğren matematik ve geometri kanali tavsiyemdir. Süleyman hoca bir başka.
    Gereksiz muhabbetler ve yanıltıcı vakit kaybı çözümler yok.sade ve net. Duyulsa kesin patlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu