Rehberlik

Çalışırken Müzik Dinlemek Dikkatimizi Dağıtır mı?

Çalışırken Müzik Dinlemek Dikkatimizi Dağıtır mı?

Birçok öğrencinin yapmış olduğu hatalardan birininde ”ders çalışırken müzik dinlemek dikkati dağıtır mı”olduğunu biliyor muydunuz.

Siz değerli öğrenciler için yapmış olduğumuz ankette. Müzik dinleyerek ders çalışmanın zararlarını deney yoluyla gözlemlemiş bulunuyoruz. Bu anketin sonucunda 78 öğrenciden 68’inin müzik dinlemenin zararlı olduğunu, 10 öğrencini ise müzik dinleyip konu ve soru çözen öğrencilerin sadece o konunun sorularına vermiş oldukları doğru yanıt sadece % 10’u doğru olup, müzik dinlemeden çalışan öğrencilerin % 95’e yakın bir doğru cevap istatistiğiyle müzik dinlemenin zararlı olduğunu deney sonucuyla siz değerli okurlarımıza zararlı olacağı hakkında sizlere ders çalışırken sessiz bir ortamda çalışarak dahada başarılı olacağınızı söyleyebiliriz bu anket sonucunda.

Ders Çalışırken Müzik Dinlemek Zararlı mı?

Yukarı da bahsettiğimiz anket sonucundan sizlerde anlamış olmalısınız ki müziğin zararlı olduğunu ve hiç bir artısının olmadığını sadece ders çalıştığınızı sandığınız, Boşa vakit kaybetmenize neden olan bu alışkanlıktan vazgeçmeliyiz. Yoksa müzik dinlemeden çalışan bir öğrencinin aldığı başarı % 90 iken sizin başarınız % 10 gibi bir seviyede olacaktır. Bu da müzik dinlemeyip ders çalışan birinin 1 saat ders çalışması dinleyen birinin 4 – 5 saat çalışmasına karşılık geliyor oda bir öğrenci için çok zaman kaybı bu yüzden bazı alışkanlıklarımızdan vazgeçmenin zamanının geldiğinin farkında sizde oldunuz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu